Cześć, wyliczyłem dla dość niskich wartosci trenignowych, bo dopiero wracam i nie wejde od razu na wysoką intensywność 1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 x 86) + (6.25 X 181) - (4.92 X 29) + 5 = 1852 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 60 min x 7 + EPOC(3 x (4% z 1852 = 114)) = 1482 kcal [...]
Zgodnie ze wzorem. Proszę o potwierdzenie żebym mógł układać dietę redukcyjną. Na początku przyjmę 250 kcal mniej. BMR - Podstawowa przemiana materii BMR= (9.99 X 74,5 (kg)) + (6.25 X 171 (cm)) - (4.92 X 26) + 5= 1690,08 Trening 3x tyg - 70 min 8kcal EPOC - 7% całkowitego zapotrzebowania 3x70x8+(3x(7% z 1690,08=118,30) = 2034,90 Budowa 200-400 [...]
Moim zdaniem jest mniej więcej ok, tylko umknęła Ci aktywność aerobowa. Policzyłeś TEA i EPOC tylko dla 2 treningów siłowych, a masz 5 treningów w tygodniu, czyli rozumiem, że jeszcze 3 aerobowe. Rozgrzewkę przed siłowym pomijam, bo wliczasz ją do tej godziny spędzonej na treningu. Czyli dajmy na to 3 *60minut * 8kcal/minutę = 1440 kcal (Wg [...]
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne__jak_je_wyliczy%C4%87-t276436.html Ten wzór się sprawdza. Ale tak masz racje obserwacje działa i nauka swojego organizmu to najlepszy kalkulator. Może się okazać że ta wartość będzie inna niż ta z wyliczeń. Ale musisz od czegoś zacząć. Dzięki, obliczyłem sobie i wygląda to następująco i nawet [...]
Dzięki. W takim razie zacznę od wyliczenia zapotrzebowania według tego tematu: http://www.sfd.pl/-t276436.html zgadza się? Wszedłem w ten temat wyżej i już pierwsze schody... nie wiem jaki mam NEAT, bo nie wiem jaki jestem typ :) Jak się dowiedzieć? Pomógłbyś mi? Dobra, wezmę najniższe wartości, a co z TEA i EPOC? Trening na siłowni mam 3x w [...]
nie wiem czy korzystaleś z tego wzoru czy nie, ale licząc bardzo połowicznie masz mniej więcej (dla 3x 60 min siłowni w tyg) BMR około 2000 TEA + EPOC = 1600 dziennie 2300 kcal + NEAT (nawet licząc 300kcal to będzie 2600) + efekt termiczny pożywienia +10% zapotrzebowania = około 2900 To w dużym skrócie, gdybyś policzył rzetelnie, powinno Ci wyjść [...]
. Podstawowa przemiana materii BMR= (9.99 X 79 (kg)) + (6.25 X 175 (cm)) - (4.92 X 25) + 5= 789+1093-123+5=1764 2. Kalorie spalone podczas aktywności fizycznej(TEA) Trening siłowy - 4 x 60 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1764 = 123)) = 2160+342=2502 3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 357 4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3: 1764+357=2121 [...]
BMR = (99,9 x 62)+(6,25 x 172)-(4,92 x 19)+5 = 1605,9 EPOC = 1605,9:100=16,059 ---> 1% 16.059x7=112,413 ---> 7% 7x112,413=786,891 TEA = 8x(90x7)+786,891=5826,891=832,413 NEAT = 700 1605,9+892,413=2438,313 2438,313+700=3138,313 3138,313+(6%z3138,313)= =3138,313+188,3=3326,613kcal Nie jestem zbyt dobry z matmy ;) Głównie chodzi mi o [...]
Cześć Domer. Trening siłowy 4x tygodniowo po około 60/80 minut jest moja jedyną formą regularnych treningów. Pracuje w służbach mundurowych, mój ruch w ciągu dnia ogranicza się od biura do wozu,dlatego mam sporo siły i energi, które mogę poświęcić na trening. Jeski chodzi o typ budowy, to raczej Mezo/ekto. Nie jestem chudzielcem, ale nie mam też [...]
BMR (9.99x55)+(6.25x173)-(4.92x19)+5=1542 TEA 3x60x9+EPOC(3x(7% z 1542=108))= 1944:7=277 1542+277=1819 NEAT 1819+900=2719 TEF 2719+TEF(10%z2719=271)=2719+271 =2990 Nie mam pojęcia dlaczego wcześniej wyszło na jakimś kalkulatorze aż 3400 ¯\_(ツ)_/¯ Teraz chyba wyszło dobrze :d
TREC Nitrobolon II 1100g NITROBOLON II POWDER przez 34 dni. diety jako takiej nie mam. tyle, że staram się jeść dużo pokarmów z białkiem. zawsze mam pewne 55gram z serka po trening. dużo węgli jedząc ryż i tym podobne. 1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = 1989,19 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x [...]
Aż musiałem policzyć BMR (9.99 X waga (82)) + (6.25 X wzrost (180)) - (4.92 X 18) + 5 =1860,62 TEA Trening areobowy 5 - 10 kcal na minutę w zależności od intensywności przyjąłem 7 cal przez 90 min mecz skoro to piłka nożna = 7*90= 630 EPOC -średnia intensywność - dodatkowe 35 kcal NEAT 400 miedzy endo a mezo TEF 7% niska granica SUMA: 3 [...]
No wlasnie z tego tematu wrocilem i jak pisalem nie wiem za bardzo jak obliczyc to zapotrzebowanie. BMR-łatwizna 1813kcal TEA-tutaj juz nie dokonca jestem pewien czy dobrze licze przyjmijmy ze trening jest sredniej intensywnosci 8kcal * 90minut * 3dni=2160kcal EPOC 4-7% zapotrzebowania kalorycznego- nie wiem o co chodzi ale przyjmijmy ze 5% czyli [...]